JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZMARSZCZKAMI W OKOLICACH UST?

Pozbycie się zmarszczek z kącików ust

Okolice ust wraz ze skórą wokół oczu to miejsca, gdzie zmarszczki pojawiają się najszybciej. Dzieje się tak ze względu na delikatność skóry tych obszarów i wpływu na nie mimiki. Masz jednak wpływ na to, jak szybko ujawnią się tam pierwsze zmarszczki, a nawet możliwość spłycenia tych, które już powstały. Odpowiednia pielęgnacja opóźnia widoczne efekty starzenia się skóry!

Dlaczego zmarszczki w okolicy ust i oczu pojawiają się najszybciej?

Skóra na całej powierzchni twarzy nie jest jednorodna. W okolicach oczu jest cieńsza i delikatniejsza. Nie jest też w równym stopniu narażona na działanie różnych czynników. Skóra wokół ust i oczu najbardziej odczuwa działanie mimiki twarzy, a więc mięśni, które powodują jej napinanie, na przykład podczas uśmiechania się. To właśnie dlatego na tym obszarze zmarszczki pojawiają się najwcześniej. 

Jak zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek w okolicy ust?

Zmarszczki mimiczne w okolicy ust są całkiem naturalne i bywa, że pojawiają się dość wcześnie. Czy można temu zapobiec? Sposobem na opóźnienie pojawienia się oznak starzenia na tym obszarze jest wsparcie jędrności i elastyczności skóry. Dzięki temu nie jest ona tak podatna na powstawanie załamań skóry i utrwalanie się bruzd w postaci zmarszczek. W jaki sposób wspierać elastyczność skóry? Tu kluczem jest odpowiednia i, co równie ważne, systematyczna pielęgnacja. Powinna być oparta na wsparciu nawilżenia skóry oraz wzmocnieniu efektywności odnowy włókien kolagenowych. To właśnie białka podporowe – kolagen i elastyna – zapewniają skórze jędrność i młodzieńczą elastyczność, a także wzmacniają jej strukturę. Trzeba też zadbać o skuteczną odnowę skóry poprzez dostarczenie impulsów do efektywnej regeneracji. 

Jakie produkty sprawdzą się w pielęgnacji skóry okolic ust?

Jak zatem zapewnić jednocześnie nawilżenie skóry i wesprzeć naturalne procesy odnowy? Warto sięgnąć po kosmetyki, które kierunkowo oddziałują na kondycję skóry, niwelując potencjał do powstawania przedwczesnych zmarszczek. Przykładem takiego produktu jest krem na głębokie zmarszczki okolic oczu i ust Hada Labo Tokyo Anti-Aging. To kosmetyk, który w swojej formule zawiera aż 4 rodzaje kwasu hialuronowego, który oddziałuje na różnych poziomach skóry. W jej głębszych warstwach działa jak gąbka, przyciągając wodę. Gromadząc się pod powierzchnią skóry, wygładza ją, niwelując zmarszczki. Największe cząsteczki kwasu hialuronowego pozostają na powierzchni skóry, chroniąc ją przed przesuszeniem, poprzez wsparcie działania warstwy hydrolipidowej.
W składzie kremu jest też, ceniony za swoje właściwości przeciwstarzeniowe, retinol. Wspomaga on naturalne procesy odnowy skóry, a także delikatnie ją złuszcza, umożliwiając skuteczniejsze wnikanie cennych składników w głąb skóry.

Warto pamiętać, że suchość skóry okolic ust sprzyja jej przedwczesnemu starzeniu. Regularna pielęgnacja odpowiednio dopasowanymi do jej potrzeb kremami zapewnia młodzieńczy wygląd bez zmarszczek na dłużej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU. Zapraszamy do naszych serwisów dla fanów poszczególnych marek Dax Cosmetics.
Zobacz filmy
Nasze filmy
FILM - O MARCEFILM - O MARCE
FILM – ORYGINALNE JAPOŃSKIE RECEPTURYFILM – ORYGINALNE JAPOŃSKIE RECEPTURY
FILM – 4 KROKI PIELĘGNACJIFILM – 4 KROKI PIELĘGNACJI
FILM – LINIA RED 40+FILM – LINIA RED 40+
LOTION NO.1 - FILMLOTION NO.1 - FILM
3D LIFTING MASK - FILM3D LIFTING MASK - FILM
POKAŻ WSZYSTKIE FILMY