JAK ODBUDOWAĆ SKÓRĘ PO ZIMIE?

Ręce w śniegu. Regeneracja skóry po zimie

Zima to trudny czas dla skóry. Oddziałują na nią czasem ekstremalne czynniki, które pogarszają jej kondycję, zmuszając do efektywniejszego działania naprawczego. Nawet jeśli dbasz o skórę zimą, gdy nadchodzi wiosna, warto zadbać szczególnie o jej ukojenie, równowagę i przywrócenie balansu, a przede wszystkim o skuteczne nawilżenie. 

Dlaczego skóra potrzebuje wsparcia po zimie?

Jeśli czytasz ten tekst, z pewnością interesujesz się pielęgnacją swojej skóry i raczej jej nie porzuciłaś zimą. Czy zatem po zimie musisz jakoś szczególnie zadbać o cerę? Okazuje się, że polska zima i czynniki z nią związane w znaczącym stopniu wpływają na kondycję skóry. Wystarczy wspomnieć o działaniu czynników atmosferycznych, jak wiatr, a przede wszystkim mróz, a także gwałtowne zmiany temperatur. Codziennie wychodzisz z ciepłego pomieszczenia na zimne, czasem mroźne powietrze. To nie pozostaje bez wpływu na skórę. A to nie wszystko. Ogrzewane pomieszczenia najczęściej mają bardzo suche powietrze. Codzienne przebywanie w takich warunkach naraża skórę na ogromne przesuszenie. Po zimie zdecydowanie czas pomóc skórze i ukoić ją.

Jak zadbać o skórę wiosną?

Choć pory roku się zacierają, warto przy końcówce zimy przyjrzeć się swojej skórze i zaplanować wczesnowiosenne zmiany w pielęgnacji. Gdy wyłączysz już grzejniki, a temperatury na dworze nieco wzrosną, skup się na przywróceniu skórze odpowiedniego nawilżenia. Dlaczego to tak ważne? Wszystkie procesy odnowy skóry potrzebują go do efektywnego działania. Jeśli nawilżasz skórę, wspierasz odbudowę włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, a także zmniejszenie jej zmarszczek i przeciwdziałasz pojawianiu się wiotkości. Dzięki skutecznemu nawilżeniu skóra zyskuje młodzieńczą świeżość i piękny blask. Warto więc już wczesną wiosną skupić się na intensywnym nawilżeniu skóry, które nie zawsze było efektywne zimą, zwłaszcza jeśli na dworze było mroźno.

Produkty, które musisz mieć!

Nawilżenie jest najważniejszym krokiem w pielęgnacji cery po zimie. Nie wystarczy zadziałać raz. Tu potrzebna jest systematyczność i odpowiednie kosmetyki, które działają skutecznie na wielu poziomach skóry. Jaki produkt wybrać? Sięgnij po ultralekką formulację lotionu Renew Intense Hydrator z linii kosmetyków Regenerating. To produkt, który w swojej recepturze zawiera aż 7 rodzajów kwasu hialuronowego, oddziałującego na skórę na wielu poziomach. Ma zdolność wniknięcie w głębsze warstwy naskórka, gdzie niczym gąbka przyciąga wodę. Może również zbierać się pod powierzchnią skóry, działając wygładzająco i niwelując drobne zmarszczki. Największe cząsteczki kwasu hialuronowego osiadają na powierzchni skóry, wspierając działanie warstwy hydrolipidowej. Tak nawadniana skóra odbudowuje się najskuteczniej. Lekka formuła kosmetyku pozwala na wielokrotne powtarzanie aplikacji w ciągu dnia, nawet na makijaż. Dzięki temu zabezpieczysz maksymalnie skórę, wspomagając jej odnowę po zimie.

Pielęgnacja skóry po zimie nie musi być uciążliwa i skomplikowana, z odpowiednimi kosmetykami stanie się przyjemnością, która przyniesie skórze poprawę komfortu i doskonałą kondycję, a co za tym idzie – piękny wygląd.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU. Zapraszamy do naszych serwisów dla fanów poszczególnych marek Dax Cosmetics.
Zobacz filmy
Nasze filmy
FILM - O MARCEFILM - O MARCE
FILM – ORYGINALNE JAPOŃSKIE RECEPTURYFILM – ORYGINALNE JAPOŃSKIE RECEPTURY
FILM – 4 KROKI PIELĘGNACJIFILM – 4 KROKI PIELĘGNACJI
FILM – LINIA RED 40+FILM – LINIA RED 40+
LOTION NO.1 - FILMLOTION NO.1 - FILM
3D LIFTING MASK - FILM3D LIFTING MASK - FILM
POKAŻ WSZYSTKIE FILMY